Як собаки відчувають поганих людей?

Як собаки відчувають поганих людей?

Згідно з численними дослідженнями вчених, собаки мають високо розвинене «шосте відчуття» і завдяки ньому чіткіше вловлюють найменші перепади людського настрою.

Більш того, вони також можуть визначити можна людині довіряти чи ні.

Дослідження, проведене Акіо Такаока в Університеті Кіото в Японії, показало, що собаки не будуть вірити тому, хто їм збрехав. А також вони відчувають надійна людина в принципі чи ні.

Собакам для визначення надійності людини допомагає їхній особистий досвід.

Експеримент проводили на 34 собаках, і він був поділений на три частини.

У першій частині господар собаки вказував їй на контейнер з їжею, і вона підбігала до нього.

У другій частині господар вказував на порожній контейнер і хитрощами змушував собаку до нього підбігати.

У третій частині з’ясувалося, що собаки відмовляються вірити вказівкам рук. З їх досвіду їм здавалося, що цьому вірити не варто.

Наукове підгрунтя до вміння собак «відчути недобре» від людини.

У собак дуже розвинене шосте відчуття, а також вони дуже сприйнятливі до всіх труднощів поведінки людини.

Коли у людини недобрі наміри або вона збирається зробити щось погане, у нього частішає серцебиття і разом з потом починають виділятися такі сполуки, як адреналін.

Оскільки у собак дуже чутливий нюх і вони дуже уважні до всього, вони помічають виділення цих сполук і зміни в поведінці в секунду і відразу реагують.

У собак дуже загострені інстинкти і вони дуже пильні. Можна сказати, що вони живуть справжнім моментом. Вони відразу чують небезпеку і реагують або лякаючись, або висловлюючи агресію своєю поведінкою.

«Я не довіряю людям, яким не подобаються собаки, але я довіряю собакам, якщо їм не подобається якась людина.»

– Білл Мюррей

Собаки також проявляють інтерес до тих, хто взаємодіє з їхнім господарем.

Багато досліджень показують, що собаки дуже сприйнятливі до соціальних сигналів і намагаються контролювати процес взаємодії їх господарів з оточуючими.

Був проведений експеримент, під час якого господарі собак при собаці просили у різних людей про допомогу, а потім ці люди пропонували собаці частування.

Собаки брали частування тільки від тих, хто погоджувався допомогти їх власникові і не брали частування з рук тих, хто відмовив у допомозі.

Вони не вели себе спокійно з цими людьми і не приймали частування від тих, хто вів себе грубо.

Собаки завжди чітко вловлюють що відбувається в розмові їх господаря з іншими людьми.

Ще одне дослідження від Neuroscience and Biobehavioural Reviews (Нейронаука і Біооблуговування) показало, що собаки миттєво зчитують, що відбувається під час контакту їх власника з незнайомцями.

В експерименті власник собаки прогулюючись разом з собакою попросив про допомогу дві маленькі групи людей. Собаки показали себе вкрай обізнаними в тому, що відбувається і уникали людей, які ставилися до їхнього господаря погано.

Вчені довели, що собаки розуміють наші жести і вирази обличчя.

Брайан Хейр, Головний Дослідник в Dognition каже: «Собаки не бездумно слухають нам, коли ми жестикулюємо. Вони отримують від нас інформацію, згідно з тим, як це може допомогти їм у досягненні їхніх цілей. У них існує в свідомості «база» жестів, до якої вони вдаються в різних ситуаціях. Якщо ви покажете якийсь жест неправильно, вони можуть його не зрозуміти, оскільки його немає в базі.»

Собаки розумніші, ніж ми думаємо.

Наука довела, що собаки розумні, але їх розум відрізняється від нашого. «Собаки дуже сприйнятливі до людської поведінки. І у них точно менше упереджень. » «Вони живуть моментом, не думаючи про минуле і не вміючи планувати майбутнє.» – каже Джон Бредшоу, Почесний Науковий Співробітник школи ветеринарів при Університеті Брістоля.

Вони вміють розшифровувати наші жести і емоції, розпізнавати соціальні сигнали і визначати надійність людини, базуючись на своєму минулому досвіді.

У них надзвичайно розвинене шосте відчуття і пильність, так як вони живуть в сьогоденні, не замислюючись про минуле і майбутнє.

Тому, наступного разу, коли твоя собака проявляє обережність до якоїсь людини, тобі теж варто бути насторожі.

Якщо собаці не подобається ця людина, то зазвичай можна дуже легко зрозуміти чому.

Адже якщо в повсякденному житті ця ж собака поводиться весело і довіряє людям, то вона так само б вела себе і з цією людиною. Вона б виляла хвостом, намагалася з ним пограти, але вона цього не робить. А навпаки поводиться дивно, навіть агресивно, намагається захистити тебе від цієї людини. Якщо вся її поведінка свідчить, що від присутньої людини варто триматися подалі, то краще прислухатися до свого вірного друга!

Також слідкуйте за самими актуальними новинами в нашій спільноті Viber та сторінкі Instagram

Джерело

Понравилась статья? Поделись с друзьями:
Оцінити матеріал:
( Пока оценок нет )
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: