Які тварини вразливі до коронавірусу: інфографіка

Які тварини вразливі до коронавірусу: інфографіка

Нове дослідження Каліфорнійського університету в Девісі свідчить про те, що люди — не єдиний вид, який зіткнувся із загрозою коронавірусу, тварини теж можуть заразитися.

Автори роботи використовували геномний аналіз для порівняння основного клітинного рецептора вірусу у людей – ферменту ACE2 – у 410 різних видів хребетних.

ACE2 зазвичай виявляється в багатьох різних типах клітин і тканин, включаючи епітеліальні клітини носа, рота і легень. У людини 25 амінокислот білка ACE2 важливі для зв’язування вірусу і його проникнення в клітини.

Які тварини вразливі до коронавірусу: інфографіка
Градація ризиків інфікування коронавірусом приматів / Інфографіка Каліфорнійський інуверситет Девіс

За ймовірність інфікування відповідають 25 амінокислот

Дослідники використовували ці 25 амінокислотних послідовностей білка ACE2 і моделювання структури білка разом з білком шипа SARS-CoV-2, щоб оцінити, скільки з цих амінокислот міститься в білку ACE2 різних видів.

Тварини, у яких 25 амінокислотних залишків відповідають людському білку, піддаються найбільшому ризику зараження SARS-CoV-2 через ACE2. За прогнозами, ризик буде зменшуватися в міру того, як залишки зв’язування ACE2 у того чи іншого виду будуть відрізнятися від людей,
– сказала Джоана Дамас, наукова співробітниця Каліфорнійського університету в Девісі.

Так, близько 40 відсотків видів, потенційно можуть інфікуватись SARS-CoV-2 та можуть бути особливо уразливі для передачі від людини тварині. Тобто вимираючі види можуть зіткнутися з новою небезпекою.

Деякі види приматів, що є під загрозою зникнення схильні до дуже високого ризику зараження SARS-CoV-2 через їх рецептор ACE2. До інших тварин, віднесеним до групи підвищеного ризику, відносяться морські ссавці, такі як сірі кити і афаліни, а також китайські хом’яки.

Ризики інфікування домашніх тварин

Домашні тварини, зокрема кішки, велика рогата худоба і вівці, мають середній ризик, а собаки, коні і свині мають низький ризик зв’язування ACE2. Як це пов’язано з інфекціями і ризиком захворювання, необхідно визначити в майбутніх дослідженнях.

Через можливість зараження тварин новим коронавірусом від людей і навпаки слід посилили програми по захисту тварин.

Автор:Анастасія Лукашевська

Також слідкуйте за самими актуальними новинами в нашій спільноті Viber та сторінкі Instagram

Джерело

Понравилась статья? Поделись с друзьями:
Оцінити матеріал:
( 1 оценка, среднее 5 из 5 )
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: